הקשר בין אנרגיה ירוקה לטעינה חשמלית

אנרגיה היא משאב הכרחי לתפעול חברה מודרנית. היא נדרשת לצרכי היום יום, לתעשייה, למסחר, לשימוש ביתי או מוסדי. והיום יותר מתמיד עולה הצורך לקדם אנרגיה ירוקה. אחת הדרכים היעילות ביותר, שמאפשרות לבצע את זה היא באמצעות טעינה חשמלית. נסביר להלן על הקשר בין הדברים וכיצד זה מועיל לכולנו.

טעינה חשמלית ירוקה – ללא זיהום אוויר 

במשך שנים רבות נעשה שימוש באנרגיה המבוססת על מנועי בעירה פנימית, פחם, בנזין, נפט וגז. ענף התעבורה, לצד מפעלי תעשייה, היה גורם מאוד מרכזי ביצירת ערפיח וזיהום אוויר בסביבת המגורים ובפרט באזורים אורבניים. טעינה חשמלית קשורה לאנרגיה ירוקה, מפני שהיא מאפשרת להניע מכוניות, מכונות ומערכות נוספות ולספק אנרגיה זמינה, ללא יצירת זיהום אוויר בסביבת המחייה של כולנו. בזכות הטעינה הזאת, נהפכות הערים למקומות בעלי אוויר נקי יותר, לטובת הבריאות של כולנו.

שילוב עם מערכת חשמל סולארי

בזכות טעינה חשמלית כלי התחבורה הופכים לחשמליים ובעתיד הלא רחוק ייעלמו כלי הרכב המבוססים על דלק ועל מנוע בעירה פנימית. מעבר לעובדה שטעינה מהסוג הזה תורמת לאוויר יותר נקי, ניתן אף לשלב זאת עם מערכות חשמל סולאריות. ולמה אנו מתכוונים: החשמל הזורם בקווי ההולכה ומיועד לטעינת מטענים, סוללות ומצברים חשמליים, עדיין מגיע בחלקו מתחנות כוח פחמיות או אחרות. אולם ממש בימים אלה מוקמות עוד תחנות כוח חדשניות, המבוססות על קולטים סולאריים. במקרה הזה, מדובר על אנרגיה ירוקה במובן הכי ירוק של המילה. לא רק שמנועי הרכבים החשמליים לא פולטים זיהום, אפילו תחנות הכוח המרוחקות, לא מזהמות את האוויר.

למעשה, אפילו הציבור מוזמן להשתתף בכך. אנשים שמתקינים עמדות טעינה חשמלית בבית הפרטי או בבניין המשותף, יכולים להשתלב במהפך באופן נוסף. זאת על ידי התקנת פאנלים סולאריים על הגג. פאנלים כאלה כבר קמו באלפיהם ובעשרות אלפיהם, מעל בתר ספר, מעל שטחים ציבוריים, בבניינים משותפים ובבתים פרטיים. זאת אומרת שאפילו כדי להטעין את הרכב, אפשר לרתום את כוח השמש. זה כל כך חסכוני, משתלם, נקי ויעיל, שאנו צפויים לראות עוד ועוד פאנלים סולאריים, לצד הרבה יותר עמדות טעינה הפרוסות ברחבי הארץ.

פתרון להפחתת ההתחממות הגלובלית

הקשר בין טעינה חשמלית לבין אנרגיה ירוקה, לא מסתיים בדברים שכבר אמרנו. צריך לזכור שאנרגיה מזהמת ובזבזנית גורמת לפליטת פחמן בכמויות מסחריות. זוהי סיבה ראשונה במעלה לתופעת ההתחממות הגלובלית. כאשר נמשיך כולנו לקדם ולעשות שימוש בפתרונות של טעינה חשמלית, בעלי יעילות אנרגטית גבוהה, נתקדם צעד גדול קדימה. הכל משום שחשמל הוא אנרגיה יעילה ונקיה וזמינה.

שלא כמו הפקת אנרגיה בדרכים מזהמות, פה אין פליטת פחמן כה גדולה ולעיתים אפילו אין פליטת פחמן כלל (כאשר מקור החשמל הינו מערכות סולאריות או פתרונות אחרים של אנרגיה נקיה). מערכות של הפקת אנרגיה על בסיס רוח, ביו דיזל או תחנות כוח גרעיניות לשימוש אזרחי, הן ככל הנראה הדבר הנחוץ, ההכרחי והחיוני. הדברים הללו מאומצים כיום בארץ, בצעדי ענק. גם פה, רוצים לסגור את הפער מול אירופה ומדינות מתקדמות אחרות, שכן שם כבר יישמו בהצלחה את המעבר להרבה יותר אנרגיה נקייה.

העולם עובר לפתרונות ירוקים, זה הזמן להצטרף 

לסיכום, טעינה חשמלית קשורה קשר הדוק עם אנרגיה ירוקה. אנרגיה שמועילה לסביבה, לא מזהמת את האוויר ועדיפה בהרבה על מקורות מזהמים. אמצעים מתקדמים להפקת חשמל בשילוב מערכת טעינה, סוללות חדישות ומצברים יעילים, הופכים למציאות קיימת. העולם עובר לפתרונות ירוקים בתעשייה ובתחבורה. יותר כלי תחבורה חשמליים נמכרים בישראל ופריסת עמדות טעינה מתקדמת במשנה מרץ. זה הזמן להצטרף.

מוכנים לצאת לדרך?

מלאו את הטופס ונציג מטעמנו יחזור אליכם במהרה

השאירו
פרטים
ומיד
נחזור

אנחנו גם כאן