שלא תצאו פראיירים – עמדת טעינה לרכב חשמלי מחירים ועלויות

אנו חיים בעולם שדורש מאיתנו להשתנות ולהתחדש ללא הרף, כדי שנוכל להיטיב עם עתיד כדור הארץ. לכן, פתרונות בתחום האנרגיה הפכו לשם נרדף לדאגה לאיכות הסביבה ובשיח הנרחב על משבר האקלים. חלק בלתי נפרד ממאמצים אלו כולל מציאת פתרונות חכמים ומתקדמים עבור הרכבים שלנו. כחלק מאותה חבילה, מגיעים גם האביזרים הנלווים, כאשר האביזר המשמעותי ביותר הוא עמדת טעינה לרכב החשמלי. רבים נרתעים רק מהמחשבה על רכישת עמדה שכזו בשל העלויות, ואנחנו כאן כדי לעשות מעט סדר במידע הרב המציף את הרשת בנושא זה. כך ניתן להשיג עבור עמדת טעינה לרכב חשמלי מחיר משתלם.

כיצד נשיג עבור עמדת טעינה לרכב חשמלי מחיר טוב?

עמדות טעינה לרכב הן מוצר יחסית חדש בשוק הישראלי, למרות שהטכנולוגיה מלווה אותנו כבר זמן מה. מאז כניסתם של הרכבים החשמליים אל השוק הפרטי, עמדות טעינה לרכב הפכו למוצר נחוץ נוסף בקו המוצרים הירוקים שענקיות הטכנולוגיה משרטטות עבורנו כצרכנים. בחירה ברכב חשמלי היא בחירה בעתיד ירוק יותר שיאפשר לנו להתמודד עם המשברים השונים שפוקדים את כדור הארץ.

אם במהלך חיפוש תמים אחר מחירי עמדות הטעינה השונות נבהלת מהעלויות הגבוהות, אנו כאן כדי לספר לך שבדיוק כמו כל מוצר אחר בשוק, גם עמדת טעינה לרכב חשמלי מחיר המשתנה בהתאם לפרמטרים שונים. ניתן למנות כמה מהמשתנים האפשריים, אשר עלולים להשפיע על מחיר עמדת הטעינה:

גישה ללוח חשמל

אחד מהגורמים המשמעותיים והמשפיעים ביותר כאשר אנו מדברים על עמדת טעינה לרכב חשמלי מחיר משתנה, הוא מיקומו של הלוח החשמלי ביחס לעמדת הטעינה עצמה. אם לוח החשמל מרוחק במידה כזו המאלצת אותנו להאריך את כבל הטעינה לרכב – מדובר בהשקעה נוספת של כמה מאות שקלים.

סוג הרכב והספק הטעינה הנדרש

כל רכב חשמלי מציב את דרישות ההספק המתאימות לדגם הנתון. הספק הטעינה משפיע באופן משמעותי על הצריכה והכבל הנדרש. זהו שיקול כללי שמומלץ לעשות עוד לפני שרכשנו את הרכב, כך נוכל להכניס לשקלול העלויות את עמדת הטעינה הנדרשת ועלויותיה. חישוב מבעוד מועד יסייע לנו לחסוך בהוצאות לאורך השנים.

מיקום כבל הטעינה

הבחירה היכן למקם את כבל הטעינה עצמו יכולה להשפיע גם כן על המחיר. אם נבחר להסוות ולקבע אותו במרחק שבין לוח החשמל לעמדת טעינה לרכב חשמלי מחיר גבוהה יותר. זאת מכיוון שידרשו לשם כך עבודות נוספות של בעלי מקצוע המתמחים בכך. ניתן לקבע את הכבל ולהסוות אותו בעזרת שתי פעולות ולכל אחת מהן מחיר שונה:

●   הצמדה לקיר קיים וקיבוע והסוואה על ידי מסילות פלסטיק  – מדובר בפתרון שנחשב זול יותר מהחלופה הבאה ברשימה.

●        חציבת הקיר להטמעה של הכבל וסגירתו – הפתרון האסתטי והיקר יותר.

האם לעמדת טעינה לרכב חשמלי מחיר גבוה?

קשה לקבוע את הנתון הזה בשל המשתנים שפירטנו ממש כאן, בסעיף הקודם. אחרי הכול, כדי להבין את יתרונותיו של מוצר אחד, אנו זקוקים לנקודת השוואה נוספת, כדי לאמוד את היחס והכדאיות הכללית. לכן, אנו ממליצים תמיד לקחת בחשבון את החלופה הקיימת אשר שימשה אותך עד כה ולחשוב על העלויות הכלליות והמצטברות של רכב המונע בדלק, על פני עלויותיו של רכב חשמלי ועמדת טעינה נלווית. כאשר נבצע את החישוב ונגיע לשורה התחתונה – נראה כי בסופו של דבר, סך היתרונות והעלויות נוטה באופן ברור לצד הרכבים החשמליים. מדובר ביתרונות שאינם מסתכמים אך ורק בשורת המחיר – אלא בבשורות הנוספות שמעניקות יתרון משמעותי לנו כצרכנים בהיבטים כלכליים וסביבתיים כאחד.

מוכנים לצאת לדרך?

מלאו את הטופס ונציג מטעמנו יחזור אליכם במהרה

השאירו
פרטים
ומיד
נחזור

אנחנו גם כאן