טעינה לרכב חשמלי – מהן הדרכים הטובות ביותר?

רכבים חשמליים הולכים והופכים לנפוצים יותר. אין ספק שהעתיד שייך לסוג זה של מכוניות, כאשר הנעה מבוססת בנזין או סולר הולכת להיעלם. כאשר אתם עומדים לרכוש רכב מסוג זה, שאלת ה"תדלוק" בחשמל עולה על הפרק. בסקירה שלפניכם נתאר כל מה שחשוב לדעת על טעינה לרכב חשמלי, בדגש על הדרכים הטובות ביותר.

עמדה פרטית, למי ולמה? 

זה נכון שבעתיד נראה לא מעט עמדות ציבוריות לצורך טעינה לרכב חשמלי, אבל קיים פתרון יעיל, אישי, זמין, נוח וזול יותר. לאנשים המתגוררים בבתים פרטיים, ישנה אפשר להזמין התקנה של עמדה פרטית, לבית הפרטי. מדובר על התקנה של עמדה תקנית, בטיחותית, בעלת אמצעים המאפשרים טעינה מהירה, במחירים הנמוכים ביותר. מלבד עלות ההתקנה הראשונית, אין צורך כמעט להשקיע בתחזוקה שוטפת ומשלמים רק על עלות החשמל.

עמדות משותפות, לבניינים משותפים 

ברגע שבבניין משותף ישנם כמה דיירים בעלי רכב חשמלי, כבר ישנה כדאיות להתקנה של עמדה משותפת. עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף, מעניקה זמינות, נוחות, אמינות ומחיר משתלם. ניתן להתקין לפי הצורך יותר מעמדה אחת, כאשר מערכת משוכללת מנטרת את צריכת החשמל ודואגת לוויסות ומניעת עומס יתר. כל דייר משלם עבור צריכת החשמל שלו ובאופן משותף, נושאים בעלויות תחזוקה (לא גבוהות), ביטוח וכדומה.

טעינה אצל מעסיקים 

כיום, כאשר פריסת עמדות הטעינה הציבוריות לוקה בחסר, נוצר מצב שבו מקומות עבודה יכולים להרים את הכפפה. במיוחד בחברות בעלות מודעות טכנולוגית ומודעות סביבתית, ניתן להתקין עמדות טעינה לרכב חשמלי לרווחת העובדים. זהו צ'ופר של ממש ונוחות לעובדים, כאשר למעסיק מדובר בהוצאה לא גדולה. יש בכך הצהרה מצד המעסיק, מבחינת חשיבה חברתית, דאגה לעובדים וקידמה טכנולוגית.

טעינה בחניונים, איך לא חשבו על זה קודם

מכיוון בחניונים הרכב עומד על מקומו, הרי שזה מתבקש לבצע את הטעינה – בחניה. ניתן לבצע התקנה של עמדות טעינה לרכב חשמלי, בחניונים ציבוריים, בחניונים פרטיים, במועצות מקומיות וכן הלאה. מערכות טעינה משכללות מאפשרות שליטה בצריכת החשמל וניהול, מרחוק. ניתן לשלב כל זאת עם אפליקציות מתקדמות, ללא צורך בפעולות הנדסיות מורכבות בחניון. את ההקמה של תשתית החשמל ניתן לבצע תוך שמירה על אסתטיקה גבוהה, ללא עלויות גבוהות ותוך קבלת שירות מסביב לשעון.

מיוחד לעסקים – שירות הטענה מבוקש

לצד עמדות טעינה לרכב חשמלי מהסוג הפרטי, ישנה אפשרות להתקנה עמדות מיוחדות, לגורמים מסחריים ועסקיים. לגורמים עסקיים, בעלי חנויות, מרכזי מסחר וכדומה, מדובר על השקעה שיוצרת תזרים מזומנים ממקור חדש. עוד ועוד לקוחות שמחפשים פתרון לטעינה בדרך, יסורו לבית העסק ויוכלו להפוך ללקוחות משלמים. חברה שמספקת עמדות טעינה, מעניקה מעטפת של שירות כולל, לגורמים עסקיים, לרבות שירות לקוחות, תכנון, ניהול, השגת רישוי וכל היתר.

עובדות חשובות על טעינה לרכב חשמלי 

לא נסיים לפני שנפרט עוד כמה עובדות חשובות:

  1. לפני התקנה, חשוב לברר באיזו טכנולוגיה פועלת העמדה.
  2. עם השנים פותחו טכנולוגיות טעינה מהירות וזריזות יותר.
  3. ישנה טכנולוגיה שמאפשרת בתוך פחות מחצי שעה, לטעון אחוז ניכר מהסוללה ולעיתים אפילו מהר מכך.
  4. מהירות הטעינה תלויה לא רק בעמדת הטעינה (כלומר הדור הישן או הדור החדש של הטכנולוגיה). מה שעוד משפיע זה סוג הסוללה והאיכות שלה. יש להבין שהטעינה מתבצעת כך שהסוללה "מושכת" את החשמל אל הרכב.
  5. בבחירת חברה שתספק התקנה של עמדות טעינה, בדקו את הניסיון והוותק בתחום. התקנה איכותית ושירות לקוחות מקצועי, מספקים תמורה לאורך זמן.

מוכנים לצאת לדרך?

מלאו את הטופס ונציג מטעמנו יחזור אליכם במהרה

השאירו
פרטים
ומיד
נחזור

אנחנו גם כאן