טעינה ביתית לרכב חשמלי | המאמר המלא

כל מי שרכש רכב חשמלי יודע שזהו העתיד של תעשיית הרכב. מדובר ברכבים שקטים ולא מזהמים, אשר מצריכים הרבה פחות טיפול שוטף ותיקונים. לרוב, כל מה שתצטרכו לעשות הוא לטעון את הרכב ולצאת לדרך. בנוסף, העלות של טעינה חשמלית זניחה ביחס לעלויות של דלק, והחיסכון בהוצאות הוא משמעותי ביותר. יחד עם זאת, כיום עדיין אין פריסה גדולה מספיק של עמדות טעינה לרכב חשמלי, ומי שרוצה לטעון את הרכב נאלץ לאתר עמדה כזאת ולהמתין לצד הרכב עד לסיום הטעינה, כאשר זמן טעינה בעמדת טעינה מהירה עומד על כ-40-50 דקות. אלא שהודות לעמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי, זאת ממש לא חייבת להיות המציאות של בעלי הרכבים החשמליים.

 

מהם היתרונות של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי?

דמיינו לעצמכם שאתם קמים כל בוקר ומתחילים את היום כשהרכב שלכם עם סוללה מלאה. נשמע כמו פנטזיה? אז זהו, שלא. זו יכולה להיות המציאות של כל מי שנוסע ברכב חשמלי.

בשונה מרכבים המונעים ע"י בעירה פנימית, רכב חשמלי יכול להיטען בזמן שהוא יושב בחניה, ובעלות זניחה של חשמל ביתי, באמצעות טעינה ביתית לרכב חשמלי.

מעבר להפחתה המשמעותית בעלויות, מדובר בחיסכון אדיר בזמן ובטרחה. בפועל, למעט במקרים של נסיעות ארוכות מאוד, לא תצטרכו לעצור ולטעון את הרכב כלל מחוץ לבית. בזמן שאתם ממילא נמצאים בבית, הסוללה יכולה להיטען באופן מלא כל בוקר תקומו כשהסוללה שלכם טעונה ומוכנה לעוד יום של נסיעות.

 

באילו בתים ניתן להתקין עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי?

  • בית פרטי – בבתים פרטיים ניתן להתקין עמדות טעינה בחצר הבית, כך שתוכלו לטעון את הרכב החשמלי בנוחות ובקלות, ממש במקום בו אתם מחנים אותו מידי יום.
  • בית מגורים משותף – במידה שיש לכם בבית מגורים משותף חניה הרשומה על שמכם בטאבו, תוכלו להתקין בה עמדת טעינה חשמלית, בדומה לבית פרטי. אפשרות נוספת, היא לחבור לבעלי רכבים חשמליים נוספים בבניין ולהתקין יחד עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי, אשר תשרת את כל הרכבים החשמליים. כך, כולם ייהנו מעמדת הטעינה ועלות ההתקנה תתחלק בין כולם.

 

על מה חשוב להקפיד כאשר מתקינים עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי?

  • בטיחות – מכיוון שהדבר מצריך עבודה עם חשמל בהספק גבוה, ישנה חשיבות רבה לנושא הבטיחות ועל כן, חשוב לוודא שההתקנה מבוצעת על ידי חשמלאי מוסמך ובעל ניסיון בתחום.
  • חברה מקצועית – על מנת שההתקנה תתבצע באופן יעיל ומקצועי, מומלץ לפנות לחברה שזאת המומחיות שלה והיא בעלת ניסיון רב בתחום. חברה בעלת מומחיות תדע אלו שקעים ניתן להתקין בהתאם למערכת החשמל הקיימת, ותוכל לעשות את ההתאמות הנדרשות. בנוסף, וודאו שהחברה המתקינה מטפלת עבורכם בכל האישורים והרישיונות הנדרשים לצורך התקנת עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי.
  • עמדת טעינה מהירה ואמינה – יש מבחר של עמדות טעינה של חברות שונות ובמהירויות טעינה שונות. חשוב לוודא שאתם בוחרים בעמדת טעינה מהירה, של חברה אמינה. כך, גם בזמן חניה קצרה בבית תוכלו לטעון את הרכב, ולא תצטרכו להתעסק עם תיקונים לעיתים תכופות.

 

לסיכום

התקנה של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי אינה עניין מורכב במיוחד, והיא יכולה לשדרג באופן משמעותי את איכות החיים של בעלי רכבים חשמליים, להביא לחסכון בעלויות, זמן וטרחה.

אם אתם מעוניינים בהתקנה של עמדת טעינה, חברת SEVEN EV תשמח לסייע לכם. אנו חברה המתמחה בהתקנה של עמדות טעינה לרכבים חשמליים, ומחזיקה במלאי של עמדות טעינה משוכללת וחדשניות, כמו גם בצוות מיומן שיתקין את העמדות באופן מקצועי ובטוח.

מוכנים לצאת לדרך?

מלאו את הטופס ונציג מטעמנו יחזור אליכם במהרה

השאירו
פרטים
ומיד
נחזור

אנחנו גם כאן