התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף

רכבים חשמליים הם כבר מזמן לא מחזה נדיר בכבישי הארץ. בשנה האחרונה אנחנו עדים לגידול משמעותי במספר הרכבים החשמליים במדינת ישראל ולעובדה הזו יש כמה סיבות. אחד הדברים החשובים ביותר שמאפשרים להגדיל את מספר הרכבים החשמליים הוא כמובן עמדות טעינה שמאפשרות להם לנסוע. חברת SEVEN EV תספר לכם את כל מה שחשוב לדעת.

רכב חשמלי – טעינה
בדיוק כמו רכב רגיל שמונע על דלק, גם רכב חשמלי זקוק לאמצעי אנרגיה שיאפשר לו לנסוע. ברכב חשמלי כפי שניתן להבין מהשם שלו מדובר על עמדת טעינה לרכב חשמלי שמזינה את הסוללה של הרכב בחשמל. אחת הבעיות הנפוצות ביותר בעולם של הרכבים החשמליים הוא תפוקת האנרגיה הדלה יחסית שאותה הסוללה מאפשרת, ועל כן יש צורך בפיזור נרחב של עמדות טעינה.

בדיוק כמו תחנות דלק, ניתן לראות מספר לא מבוטל של עמדות טעינה עבור רכבים חשמליים. העמדות הללו נראות כמו מטען גדול ממדים שאותו מחברים לשקע מיוחד שנמצא ברכב. העמדות הללו הן מה שיאפשר לנהג רכב חשמלי לבצע נסיעות ארוכות בלי לחשוש ממצב שבו הם מוצאים את עצמם בלי אנרגיה שתאפשר להם להמשיך את הדרך.

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי
כיון שהעמדה מבוססת על חשמל, כל מה שצריך כדי להתקין עמדה זו הוא חיבור נגיש לחשמל. בניגוד לתחנות דלק אין צורך בשום דבר מעבר לחיבור הזה כך שלמעשה כמעט כל מי שמחזיק ברכב חשמלי יכול להתקין עמדת טעינה מתאימה בבית שלו. הדבר הזה נכון כמובן בבתים פרטיים שבהם עמדת הטעינה בדרך כלל יכולה פשוט לעמוד במקום שבו הרכב חונה באופן קבוע.

טעינה ביתית לרכב חשמלי מאפשרת לכם בתור בעלים של הרכב ללכת לישון בלילה בזמן שבו הרכב מחובר אל עמדת הטעינה ובבוקר לקום כאשר הסוללה מלאה. עמדה כזו תאפשר לכם להתנהל בחופשיות בלי לנהל את לוח הזמנים שלכם בהתאם לקרבה לתחנות טעינה כאלו ואחרות. כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט בחזרה מהעבודה לחבר את הרכב שלכם לעמדת הטעינה.

התקנת עמדת טעינה בבית משותף
כאמור, המצב הנוח ביותר הוא כאשר אתם מחזיקים בחניה פרטית משלכם, שמאפשרת לכם להתקין בה את עמדת הטעינה. כל זה משתנה כאשר מדברים על בית משותף, שבו אין לכל אחד שטח פרטי לחניה. המצב הזה מעמיד אתכם בפני שתי בעיות שונות.

חיבור לתשתית
הדבר הראשון הוא הצורך להיות קרובים לעמדה שממנה ניתן יהיה למשוך חשמל לעמדת הטעינה. לעיתים בבתים משותפים, בעיקר כאלו שבהם הנחיה נמצאת בשטח פתוח סביב הבניין, לא קיימת נקודה קרובה שממנה ניתן יהיה למשוך חשמל, ועל הנקודה הזו צריך לתת את הדעת. כמובן שלכל מצב יש פתרון, רק חשוב להיות מודעים לכך ולהתנהל בצורה המתאימה.

בשלב הראשון יש צורך בייעוץ של איש מקצוע מתחום החשמל שיברר כיצד ניתן להשיג חיבור לחשמל במקום שנגיש לרכב שלכם. ייתכן שההמלצה תהיה להחליף את מקום החניה, אולם במקרים שבהם יש אינטרס משותף לבעלי הרכבים בבניין בהתקנה של עמדה כזו תוכלו להתקין אותה באזור שקרוב לתשתית החשמל של הבניין וכך תחסכו לא מעט טרחה, דבר שכמובן יוזיל את עלות העמדה.

הסכמה מצד השכנים
בעיה נוספת שעלולה להתעורר היא אי הסכמה מצד חלק מהשכנים שלכם להתקנה של עמדה מהסוג הזה. ההתנגדות יכולה לבוא על רקע של תפיסת מקום ציבורי עבור העמדה, שימוש בחשמל ציבורי של הבניין או טענות בטיחותיות שונות.

כיום המצב החוקי עוד לא לגמרי מוסדר בהקשר הזה, אולם חשוב לדעת שהחוק באופן כללי הולך לטובת בעלי הרכבים החשמליים, כך שלמרות שכדאי לפתור את הבעיה בצורה הוגנת מצד שני הצדדים, במקרה קיצון תוכלו להילחם על זכותכם להתקנה של עמדה כזו.

מונה נפרד לחשמל
אחת הבעיות היא כאמור חוסר רצון של דיירי הבניין לשאת בהוצאות על משאב שהם לא עושים בו שימוש. למעשה, כל דייר שלא מחזיק ברכב חשמלי אינו מפיק שום הנאה מהעובדה שיש עמדת טעינה לרכב חשמלי ולכן יש צורך לייצר מונה נפרד עבור החשמל של עמדת הטעינה.

אם אתם גרים באחת הקומות הראשונות ואתם היחידים שמעוניינים בהתקנה של עמדה כזו, ישנם מקרים שבהם ניתן לחבר את העמדה לתשתית החשמל שלכם וכך לדיירי הבניין לא תהיה שום סיבה להתנגדות, לפחות לא בהקשר הכלכלי. במקרה שבו אין מנוס אלא מחיבור לתשתית החשמל הציבורית, אנחנו בחברת SEVEN EV מאפשרים לכם לקבל מונה נפרד עבור העמדה שלכם.

במונה הזה מצד אחד אתם מחוברים לתשתית החשמל של כל הבניין אולם תוכלו בסוף כל חודש לראות בדיוק כמה חשמל עמדת הטעינה צרכה וכך תשלמו חשבון חשמל נפרד, דבר שלא יגרום לנטל מיותר על שאר דיירי הבניין. את המונה ניתן לחבר לאפליקציית מעקב שבאמצעותה תוכלו בכל רגע להיות מעודכנים בנתונים מעמדת הטעינה שלכם.

בטיחות
בהתקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי חשוב לזכור שמדובר על נקודת מתח חשמל שנמצאת באופן חשוף יחסית ועל יש לנהוג בה במשנה זהירות. הדבר הראשון שעליו יש להקפיד הוא התקנה של העמדה בידי אנשי מקצוע בלבד. כמו בכל דבר שקשור לתחום החשמל, עליכם לקחת שיורת רק מחשמלאי מוסמך, שיקפיד בחומרה על תקני הבטיחות.

בכל מקרה של תקלה בעמדה אל תנסו לתקן את התקלה בכוחות עצמכם לאור העובדה שתיקון לא נכון גם מסכן אתכם וגם יכול לגרום לנזק לעמדה. ספק אמין יבטיח לכם גם שירות תיקונים אמין שיאפשר לעמדה שלכם לחזור לעבוד כמה שיותר מהר. המוקד של חברת SEVEN EV ספק לכם מענה זמין לאורך כל שעות היממה, לתפעול בכל תקלה או בעיה בעמדת הטעינה.

נראות
אחרי שמדברים על החשיבות הרבה של התקנה בטיחותית, יש מקום גם להזכיר את החשיבות של שמירה על נראות הבניין. אנחנו בחברת SEVEN EV מאפשרים לכם להנות מעמדות טעינה שלא יפגעו במראה של הבניין שלכם. העמדות שלנו מותקנות בצורה אחידה ומאפשרות לכם לשמור על החזית של הבניין נקייה ויפה.

מערכת חשמל חכמה
מערכת חשמל חכמה נועדה בעיקר עבור בתים משותפים שבהם נעשה שימוש ביותר בעמדת טעינה אחת. מערכת כזו יודעת לנטרל באופן מדויק מצבים שבהם יש סכנה לנפילת זרם החשמל של הבניין כולו והיא תפסיק בצורה יזומה את זרימת החשמל לעמדות הטעינה, לפני שאספקת החשמל של הבתים תיפול.

כמה זמן ההתקנה הזו לוקחת וכמה היא עולה?
כפי שהספקתם להבין, לא ניתן לדבר באופן גורף על התקנה של עמדות טעינה בבתים משותפים, כיון שבכל מקום המורכבות של העבודה צפויה להיות שונה. עם זאת, עבודה יעילה ללא הספקות מיותרות במקרה שבו אין צורך בעבודות תשתית דרסטיות תאפשר לכם בתור מספר ימי עבודה להנות מעמדת טעינה לרכב חשמלי ממש מתחת לבית שלכם.

בכל מקרה חשוב לזכור שכדאי להתעכב עוד מספר ימי עבודה כדי שהתוצאה בסופו של דבר תהיה אמינה, בטיחותית ויפה.

מחיר
המחיר של התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי אינו קבוע, וכמובן שהיא נקבע לפי תנאים שונים בשטח ההתקנה. התקנה בנחיה פרטית בדרך כלל תהיה הזולה ביותר, ועבור בתים משותפים המחיר יהיה גבוה יותר בשל הצורך במערכות נוספות כפי שקראתם. בכל מקרה אסור לכם לתת למחיר לקבוע עבורכם את העבודה, כיון שהבטיחות והמקצועיות חשובות הרבה יותר.

הקפידו לבחור בספק אמין שאתם בטוחים שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר. לעיתים, מחיר נמוך מידי עבור התקנה של עמדת טעינה יכול להצביע על כך שמדובר על עבודה לא מספיק מקצועית. עמדת טעינה טובה שתשרת אתכם לאורך שנים ארוכות תוביל בטווח הארוך לחיסכון משמעותי בכסף, ולכן כדאי לכם להשקיע בה.

חברת SEVEN EV
חברת SEVEN EVהיא חברה מובילה בתחום של פתרונות אנרגיה מתחדשת. החברה מעסיקה צוות עובדים מיומן ומקצועי שיאפשר גם לכם להנות מכל מה שצריך כדי להחזיק ברכב חשמלי בצורה נוחה. הצוות של החברה יוכל ללוות אתכם החל מתכנון בניית עמדת הטעינה ועד להשלמת הבנייה בפועל, וכל זה בצורה בטיחותית ומקצועית.

לסיכום

עמדת טעינה לרכב חשמלי הוא מה שמאפשר לכם לעשות שימוש ברכב חשמלי בצורה נוחה, בלי להיות תלויים בעמדות טעינה שונות לאורך מסלול הנסיעה שלכם. התקנה של עמדה כזו בבית משותף מזמנת אתגרים שונים והצוות המסור של חברת SEVEN EV יוכל לעשות עבורכם את העבודה בצורה הטובה ביותר, עד לקבלת אפשרות מלאה של טעינת רכב חשמלי בבית.

מוכנים לצאת לדרך?

מלאו את הטופס ונציג מטעמנו יחזור אליכם במהרה

השאירו
פרטים
ומיד
נחזור

אנחנו גם כאן