התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי | איך עושים זאת?

בעוד מספר שנים, כך המון מקווים ומצפים, עמדות טעינה עבור רכבים שהינם חשמליים עלולות להימצא לעיתים קרובות בדיוק כמו תחנות הדלק, וכולנו נוכל לבצע טעינה בנוחיות וכן לנסוע ברכבים החשמליים החדשים אשר רכשנו. כיום, התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי נמצאת בפריסה רחבה, אך אם הנכם עומדים לפני רכישה של רכב חשמלי כלשהו, העדיפות היא לבצע התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי אצלכם בבית. רצוי למקם את עמדת הטעינה בחניה הביתית על מנת להטעין את הרכב שלכם במשך כל הלילה, כמו לחבר את הפלאפון לפני השינה. על מנת לבצע התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בצורה נכונה לפניכם מספר פרמטרים חשובים אשר יתרמו באופן משמעותי עבור הצעד הבא שלכם.

מחיר הבסיסי של עמדת טעינה לרכב חשמלי
ניתן לומר כי לפני ביצוע רכישה של רכב חשמלי נשאלת השאלה כמה תעלה התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי ומה כרוך בה. חשוב לציין כי המחיר הבסיסי לעמדת טעינה לרכב חשמלי הינו נע בין 800 ל- 1000 ש"ח. חשוב לציין כי מחיר זה תשלמו אם תשתיות החשמל בבית שלכם הינה במצב טוב, ואם החניה שלכם קרובה מאוד ללוח החשמל שמסתכם בערך עד 3-4 מטרים. בתוך המחיר נכלל גם הוספת מפסק בלוח החשמל, מתיחה של קו חשמל ישיר אל החניה בה ממוקם הרכב וכן התקנה של שקע ומפסק הגנה בתוך קופסא מסודרת בחנייה. ניתן להוסיף כי מחיר התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי עלולה להגיע גם ל- 3,000 – 5,000 ש"ח.

ביצוע פעולות לקראת יום ההתקנה
לפני מועד התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי, חשוב לעשות מספר פעולות חשובות מאוד. מומלץ לוודא שאיזור מערכת אספקת החשמל פנוי וכולל קו של כבל החשמל. אם לא פנוי ואף ישנו בלאגן בחניה חשוב לבצע סדר ופינוי של גורמים העלולים להפריע להתקנת העמדה. שמירה על אזור עבודה נקי ופנוי חשובה מאוד. בעיקר אם מדובר בחלל קטן וצפוף לדוגמה, מתחת לגרם מדרגות מסוים או חניה קטנה וצפופה. חשוב להוסיף כי יש להכין את הסיסמא לווי פיי שלכם על מנת שהמתקין יוכל לבצע בעמדת הטעינה שלכם חיבור לאינטרנט.

ביצוע עבודה מקצועית
כאמור, התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי הינה לא הדבר הכי זול שתאלצו להתקין בבית שלכם, אך חשוב לציין כי השקעה זו תחזור אליכם דרך מחיר הדלק שאותו תחסכו. בעקבות זאת בתחילת התהליך תצטרכו למצוא איש מקצוע אמין אשר מתאים לעבודה. לכן, חשוב לפנות לחברות מוכרות ומומלצות מאנשים מהמעגל הקרוב אליכם ואף מומלץ לשאול את כל השאלות המתאימות בנושא על מנת להתקין עמדת טעינה יעילה לאורך זמן רב ללא בעיות שונות.

מוכנים לצאת לדרך?

מלאו את הטופס ונציג מטעמנו יחזור אליכם במהרה

השאירו
פרטים
ומיד
נחזור

אנחנו גם כאן